Cookies management by TermsFeed Cookie Consent
Manažované služby kybernetickej bezpečnosti
Helpdesk
+421 2 59 499 499
Manažované služby kybernetickej bezpečnosti

Trendy v kybernetickej bezpečnosti

Kyberbezpečnostný podcast

01. 06. 2023   sezóna: 1   epizóda: 1   7.15 minút

Že je niečo šifrované, ešte to neznamená, že je to tajné

WhatsApp míľnik * Problémista Facebook * Twitter, ako sa to nemá robiť * Slack, úplne bez * Ťažký rok pre Signal * Búrlivá diskusia pokračuje. Aj na trhu šifrovacích technológií platí to, čo pre všetky technológie – že sú prémiové aj ľudové produkty. Nákupcami sú štáty, finančné správy, obranný priemysel, zločinecké organizácie a na druhej strane spektra všetky komunikačné platformy. Aj my používatelia milujeme pocit bezpečia.

01. 07. 2023   sezóna: 1   epizóda: 2   6.53 minút

Európski vyšetrovatelia hackli nedotknuteľnú šifrovanú sieť. Úlovok je mega

Prelomenie ochrany šifrovaného komunikačného nástroja viedlo doteraz k 6558 zatknutiam po celom svete. Financie, drogy, lietadlá, lode, autá, zbrane a reality presahujú miliardu eur.

01. 08. 2023   sezóna: 1   epizóda: 3   5.05 minút

Viete, ako si kyberzločinci vykrmujú prasiatko?

V online priestore sa rozpútava výborne premyslená hra. Všetko sa začína nevinne vyzerajúcou správou a pokračuje chatovaním cez SMS správy, sociálne médiá alebo aplikácie. Finále berie dych.

01. 09. 2023   sezóna: 1   epizóda: 4   5.82 minút

Hackni si satelit! A ak by si na to nemal rozpočet, tak aspoň železnice

Koncom augusta spôsobila dvojica hackerov kolaps na poľských železniciach, keď zastavila dvadsať vlakov. V prvej chvíli písali médiá o sofistikovanom kyberútoku, pokiaľ sa neukázalo, že hackeri sa nabúrali „iba“ do komunikačnej siete. Chlapcom rádioamatérom (niečo po dvadsiatke) stačilo vybavenie za tridsať dolárov a proste vydali pokyn STOP. Takže to vlastne ani neboli amatéri.

01. 10. 2023   sezóna: 1   epizóda: 5   5.32 minút

Umelá inteligencia hazarduje s vaším súkromím: Bard ide na prevýchovu

Aplikácia umelej inteligencie Google Bard mala verejnú premiéru v marci a štyri mesiace nato dostala špeciálne vylepšenie. Umožňuje zdieľať konverzácie. A tu profesionáli odhalili vážnu kyberbezpečnostnú dieru.

01. 11. 2023   sezóna: 1   epizóda: 6   5.9 minút

Plánujete si budúcnosť? V kyberbezpečnosti sa točia veľké peniaze – ak niečo viete

Platové ohodnotenie v kybernetickej bezpečnosti je luxusné. A hviezdami sú etickí hackeri. Kyberbezpečnosť je jedno z najrýchlejšie rastúcich odvetví vo svete a vyznačuje sa enormným dopytom po pracovnej sile.

01. 12. 2023   sezóna: 1   epizóda: 7   6.63 minút

Prvú vládu prechádza trpezlivosť: Zákaz SIM fariem!

Multifunkčný hardvér na kybernetický útok dostanete v internetových obchodoch za pár eur. Preč s ním. A čo tí, ktorí ho potrebujú?

01. 01. 2024   sezóna: 1   epizóda: 8   5.3 minút

Pätica globálnych rizík to potvrdzuje: Z technológií sa stávajú – zbrane

Extrémne počasie, dezinformácie generované AI, sociálna a politická polarizácia, kritický rast životných nákladov, kybernetické útoky. Tu je päť najväčších rizík na rok 2024.

01. 02. 2024   sezóna: 1   epizóda: 9   3.12 minút

Čo znamená v kyberbezpečnosti, že „obuvníkove deti chodia bosé“? Microsoft vie

Kybernetický útok na internú sieť spoločnosti Microsoft je lekciou pre všetkých profesionálov. Incident viedol ku krádeži interných e-mailov a súborov topmanažérov a zamestnancov spoločnosti. Ak sa chystáte mávnuť rukou, že ide len o ďalší útok v tomto roku, mali by ste spozornieť!

01. 03. 2024   sezóna: 1   epizóda: 10   4.72 minút

Postkvantové šifrovanie už teraz? A v našom smartfóne? Zajtra už bude neskoro

Ak sa chceme chrániť pred hypotetickou silou kvantových počítačov, tak to musíme urobiť už teraz. Apple velí do útoku. Proton a Signal sú ďaleko vpredu.

01. 04. 2024   sezóna: 1   epizóda: 11   5.07 minút

Bezpečnostné agentúry bijú na poplach. AI boostuje kyberzločin nečakaným spôsobom

Umelá inteligencia, kryptomeny a veľké jazykové modely v kombinácii s phishingom a ransomvérom ako službou vedú k čoraz sofistikovanejším podvodným kampaniam. Zločinci už nepotrebujú pokročilé technické zručnosti a stačia im na to aj relatívne nízke náklady.

01. 05. 2024   sezóna: 1   epizóda: 12   5.55 minút

Kybernetický zločin mení usporiadanie sveta. Tieto trendy si pamätajte

Ešte máme za sebou iba pár mesiacov roka 2024, ale čas v kybernetickej bezpečnosti ide rýchlejšie ako ten kalendárny. Na úvod si predstavte, že každých 39 sekúnd dôjde k jednému kybernetickému útoku.

01. 06. 2024   sezóna: 1   epizóda: 13   5.05 minút

Je tu škandál s mega únikom údajov. Vynára sa hrozivé podozrenie

Osobné údaje miliónov zákazníkov portálu Ticketmaster a banky Santander ponúka od konca mája na predaj notoricky známy kyberzločinecký gang. A to je len začiatok príbehu.

01. 07. 2024   sezóna: 1   epizóda: 14   6.6 minút

Úniky údajov v zdravotníctve? Kybernetické útoky, ale aj neporiadok

Máte údaje v zdravotníckom systéme? A boli by ste háklivý, keby sa niekde zverejnili? Údaje totiž môžu uniknúť do verejného priestoru nielen po útoku, ale aj lajdáctvom či zlomyseľnosťou. Predstava, že naše intímne údaje kolujú po internete alebo dostaneme vydieračský mail, je desivá.

Nestrácajte čas.
Buďte v obraze.

Počúvajte Report bezpečnosti. Monitorujeme dianie a trendy v kybernetickej bezpečnosti.

Aj v tejto oblasti je dobré byť o krok vpred.

Google Apple